Samochody kobiecym okiem

vintage-1950s-887273_1920

Jeśli chodzi o motoryzację, kobiety dzielą się na dwie grupy: te które wiedzą o samochodzie wszystko i takie, które wiedzą czy auto jej się podoba. Może się wydawać, że różnica między tymi dwoma rodzajami kobiet jest gigantyczna- nic bardziej mylnego. Wszystkie kobiety łączy jedna wspólna cecha, którą producenci aut od jakiegoś czasu co raz częściej wykorzystują w swoich strategiach marketingowych.

Najlepiej sprzedają się ŁADNE samochody

Które więc modele cieszą się największym zainteresowaniem wśród pań? Co kryją w sobie najbardziej rozchwytywane egzemplarze? Za co kobiety kochają swoje auta?

1.małe, zwinne i stylowe

To z pewnością najbardziej ukochana grupa kobiecych aut. Łatwo się nimi parkuje, nie palą dużo paliwa nawet w korkach, ale przede wszystkim mają atrakcyjny dizajn zarówno na zewnątrz jak i w środku. Producenci zadbali nawet o najmniejsze detale, aby dać wrażenie pięknej mikro przestrzeni w jakiej kobiety spędzają co raz więcej czasu podróżując do pracy, czy na zakupy. Marki biją się o klientki dając całe mnóstwo systemów bezpieczeństwa i gwarancji, jednak najbardziej interesujące jest to, że samochód można dopasować do naszego pojęcia estetyki. Wachlarz kolorów, materiałów i dodatków jest największy właśnie w tych najmniejszych autach miejskich.

F56_cooper_01_front_3-4_gallery_720

2. wygodne i wyrafinowane

Nie od dziś wiadomo, że kobiety uwielbiają luksus i drogie samochody są szczególnie bliskie ich sercu. Jeśli już którąś panią stać na piękną limuzynę, to na pewno nie odmówi sobie przyjemności kierowania takim pojazdem…

mercedes-c-class-03

3. wysoko i przestrzennie

Najczęściej te samochody należą do przedsiębiorczych mam, które potrzebują przed pracą zawieźć dziecko do szkoły a po południu na zajęcia baletu i dodatkowe lekcje języka francuskiego 😉 Samochody tego typu dają ogromne poczucie bezpieczeństwa i wygodę- dlatego tak często panie decydują się na nie. Producenci największych marek nie przegapili takiej okazji i dlatego co raz więcej modeli ma swój odpowiednik w wersji SUV

Tak na prawdę wybór samochodu jest kwestią gustu a nie płci. Najważniejsze jest to, czy samochód nam się podoba i czy spełnia nasze oczekiwania. Jeśli pasuje nam zawieszenie, wielkość pojazdu, wnętrze i kolor lakieru, to pozostaje nam tylko jeździć i cieszyć się z tego jaki mamy cudowny samochód! :)

Range-Rover-Sprot